Witamy wiosnę

Witamy wiosnę

Autor: Elwira Wrona

Wszyscy już  bardzo tęsknimy za wiosną, wyglądamy i czekamy na jej oznaki. W pierwszy dzień jej kalendarzowego nadejścia uczniowie klas I – III wyglądali z utęsknieniem tej pięknej pory roku. 

W każdej klasie zostały przeprowadzone pogadanki profilaktyczne. Następnie dzieci pracowały w grupach i tworzyły prace na poruszane tematy. Powstały rysunki przypominające ważne telefony, pokazujące bezpieczne zabawy, wspólne działania, zdrowy tryb życia i relacje z rówieśnikami. Ponieważ pogoda tego dnia nie napawała do spacerów, zatem maluchy następnego dnia wraz z wychowawczyniami przeszli ulicami Łagowa niosąc słomiane kukły i przywoływali wiosnę. Kiedy Marzanna spłonęła bezpiecznie obok szkoły, wznieśli do góry transparent z napisem „Witamy Wiosnę”. Spotykani przechodnie stwierdzili, że już teraz się nie boją zimy, bo wiosna na pewno usłyszała i wkrótce zagości na świecie. Z kolei uczniowie klas starszych zaklinając wiosnę, przyszli do szkoły ubrani na zielono, żółto, przyozdobili stroje motywami kwiatowymi. Widok tak kolorowych strojów już napawał optymizmem i wiosenną radością. Nie obyło się bez wiosennego korowodu z Marzanną po ulicach Łagowa.

A w szkole w trakcie dwóch długich przerwach na II piętrze uczniowie mogli posłuchać piosenek o wiośnie. Zabrzmieli Skaldowie „Wszystko kwitnie”, M. Grechuta „Wiosna, ach to ty”, Orkiestra dni naszych „Piosenka o wiośnie”, Antonio Vivaldi „Wiosna” i inne utwory.

Galeria zdjęć »