Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

Autor: Elwira Wrona

27 stycznia z inicjatywy dyrekcji GZS oraz Rady Rodziców w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Najmłodsi uczniowie zabawę rozpoczęli od rana, starsi bawili się po zajęciach lekcyjnych.

Wchodząc rano do szkoły można było zauważyć spacerujące księżniczki, przystojnych supermenów i całe stada wróżek, kotków, piesków, robotów, kosmonautów, Lewandowskich, Szczęsnych i innych piłkarzy i stworów. W przepięknie przystrojonej sali przy przebojach muzyki dziecięcej uczniowie pląsali ze swoimi wychowawczyniami. 

W międzyczasie panie ze świetlicy malowały dzieciom twarze, a wychowawczynie poszczególnych klas przeprowadzały konkursy, w których najważniejsza była dobra zabawa . Kiedy w sali rozbrzmiewały dźwięki muzyki panie kucharki nęciły zapachami frytek, które już czekały na zmęczonych tancerzy. Wszyscy ze smakiem pałaszowali przekąski, które roznosiły mamy. Zabawa zakończyła się słodką niespodzianką. Uczniowie wychodząc z sali mówili jednym głosem: „Ojej, ale było świetnie”. 

Uczniowie klas IV- VIII i „branżówki” pląsy rozpoczęli od godziny 16:00 i  doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki, którą wcześniej sami wybrali i stworzyli playlistę. O wystrój sali zadbali członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy wykonali dekorację. Poczęstunek dla uczniów przygotowali rodzice z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. 

Nad bezpieczeństwem uczniów podczas dyskoteki czuwali wychowawcy klas i nauczyciele. Wszyscy zgodnie podkreślali, że od dawna młodzież nie bawiła się w taki sposób.

Należy dodać, że tego dnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Dzień szalonych fryzur”. Niektórzy uczniowie przyszli  do szkoły w nietypowych, bardzo pomysłowych fryzurach, których nie powstydziliby się doskonali fryzjerzy. Za udział we wspólnej zabawie serdecznie dziękujemy. 

Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok… Zatem miłych ferii i do zobaczenia.

Galeria zdjęć »