Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Autor: opiekunowie SKW

5 grudnia to święto wszystkich wolontariuszy na świecie, zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.

Szkolny Klub Wolontariatu „Team Wielkiego Serca” oraz Mały Wolontariat Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie w ramach uczczenia tego dnia już od 29 listopada 2022 roku przygotowywał społeczność szkolną do celebrowanie święta „cichych Aniołów”. W ramach naszych działań w klasach I – III Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Łagowie wolontariusze pod opieką pani pedagog Agnieszki Jakubczyk, również opiekuna SKW, na lekach przybliżali tematykę wolontariatu i naszych akcji. W geście solidarności z wolontariuszami naszej szkoły uczniowie i wychowawcy klas młodszych wycięli dziesiątki pomarańczowych łapek, które zostały wykorzystane do wykonania ogromnego serca wdzięczności dla naszych wolontariuszy szkolnych i ich opiekunów. W dniu 5 grudnia uczniowie naszej szkoły dziękując wolontariuszom i ich opiekunom za ich działalność założyli ubrania w kolorze pomarańczowym, to także dzień, w którym odbył się finał ogłoszonego konkursu plastycznego pt. „Wolontariusz – cichy bohater” , którego celem było propagowanie empatii, idei wolontariatu, pomocy innym, zwrócenie uwagi na potrzebę pomagania w środowisku lokalnym oraz zachęcenie uczniów do bycia wolontariuszem.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

a) w kategorii młodszej – klasy: 0-III:

I miejsce – Weronika Jucha klasa I w Lechówku
II miejsce – Gabrysia Łata-klasa IIa
III miejsce – Agata Duda-klasa IIa
wyróżnienie: Kornelia Sadowska  klasa I w Lechówku oraz Kaja Kozłowska „0” w Lechówku

b) w kategorii starszej – klasy: IV-VIII

I miejsce – Julia Pióro – klasa VIb
II miejsce – Klaudia Sławska – klasa VIa
III miejsce – Natalia Kędziora – klasa VIb
wyróżnienie: Maja Gałka – klasa VIb oraz Łukasz Kotwa – klasa IVa

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wielu konkursach.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to również okazja do tego, by pokazać wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom czym zajmuje się Szkolny Klub Wolontariatu, jakie przeprowadza akcje oraz w jakie inicjatywy angażuje się zarówno na poziomie lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. To także doskonały moment dla samych wolontariuszy naszej szkoły, by docenić ich pracę i zachęcić do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

W tym szczególnym dniu pomarańczowego święta, opiekunowie SKW naszym Wolontariuszom składają serdeczne życzenia,: „Aby Wasza działalność na rzecz wspólnego dobra była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji, by widzieć innego człowieka.”

Autor: opiekunowie SKW

Galeria zdjęć »