„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Autor: Samorząd Uczniowski

Andrzejki to wieczór wróżby przypadających na noc z 29 na 30 listopada. Są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Łagowie dla uczniów klas IV – VIII oraz szkoły branżowej odbyły się 24 listopada 2022 r. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego, przy współpracy z opiekunami, zorganizowali dyskotekę szkolną, na której nie mogło zabraknąć stolika z wróżbami. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw mogli przekłuć papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, wylosować magiczne karteczki z nazwami zawodów przyszłości, odszukać szczęśliwą liczbę, poznać znaczenie swojego ulubionego koloru oraz kwiatu. Uczniowie mogli zjeść ciasteczko, w którym znajdowała się andrzejkowa wróżba. Sala gimnastyczna została specjalnie przystrojona balonami, bibułą oraz plakatami. Dzięki panu Wiesławowi Nawrockiemu uczniowie mogli bawić się w rytm wesołej muzyki, która wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój.

Tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy również „Dzień zawodów”. Każdy uczeń miał okazję poprzez założenie odpowiedniego stroju zaprezentować dowolny zawód. Na korytarzach szkolnych można było spotkać pielęgniarki, lekarzy, weterynarzy, architektów, mechaników, krawcowe, nauczycielki, kucharzy, malarzy, żołnierzy, adwokatów, pracowników budowlanych, sportowców, policjantów, fryzjerki oraz naukowców.

Z kolei najmłodsi uczniowie naszej placówki tradycje związane z andrzejkami obchodzili 30 listopada. Były zatem najbardziej znane wróżby, zabawy i tańce. Celebracja święta Andrzeja odbyła się w salach lekcyjnych pod bacznym okiem wychowawców.

Mamy nadzieję, że i tego dnia wszyscy uczniowie doskonale się bawili, a dobry humor nikogo nie opuszczał.