Pierwszoklasiści z wizytą w teatrze

Autor: Monika Durlej

6 października uczniowie klas pierwszych, dzięki inicjatywie rodziców, wybrali się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś" na przedstawienie „Chodź na słówko”.

Na scenie pojawiły się niepotrzebne, zniekształcone słowa, które poszukiwały własnej tożsamości. Nieszczęśliwa Kula, która miała być Kurą i niezdecydowany Toperz, który chciał być Taktoperzem lub Nietoperzem marzyli o tym, aby stać się kimś innym, lepszym. Na pomoc zdesperowanym przybył Język Polski, Logopeda i nawet Brzydkie Słowo.

Dzieci z zachwytem uczestniczyły w perypetiach bohaterów. Niezwykłe wrażenie zrobiły na nich efekty dźwiękowe, scenografia i kontakt aktorów z widzem.

Przesłanie sztuki, czyli poszukiwanie własnej tożsamości i akceptacja siebie jest niezwykle aktualne.

Po przedstawieniu dzieci były podekscytowane i pełne wrażeń. Obiecywały, że na pewno będą walczyć z brzydkimi słowami. Powodzenie i trzymamy kciuki.