Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I
Autor: Małgorzata Zielonka

Dnia 20 października w Szkole Filialnej w Lechówku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia dzieci z klasy I.

W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Fizycznej i Sportu Zuzanna Grochowina, dyrektor szkoły Zdzisław Zwoliński, wicedyrektor Ewa Mikulko oraz rodzice. 

Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Zacharskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie złożyli ślubowanie, następnie symbolicznego pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły.

Dzieci z okazji ślubowania otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz upominki od rodziców i zaproszonych gości.

W tym dniu, na scenie wystąpili również pozostali uczniowie i przedszkolaki z humorystycznymi inscenizacjami i piosenkami z okazji Dnia Nauczyciela. W pierwszej części swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, miłymi słowami dziękując swoim wychowawcom za sztukę przekazywania wiedzy poprzez zabawę. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej, doskonale zagrali humorystyczne scenki „Z życia pewnej klasy” i tym samym wprawili w dobry nastrój przybyłych gości.

Po zakończonej części artystycznej i wręczeniu kwiatów przez dzieci, rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek.