Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Autor: Monika Durlej

1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole bardzo ważne święto. W tym dniu było wesoło i radośnie. Dyrekcja, Rada Rodziców, pracownicy świetlicy i stołówki szkolnej oraz Samorządy Uczniowskie zorganizowali Szkolny Dzień Dziecka

Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w różnych zajęciach. Były to nietypowe zajęcia sportowe z nauczycielami wychowania fizycznego, na których młodzież rywalizowała w zawodach sprawnościowo-integracyjnych. Warsztaty kulinarne odbywały się pod kierunkiem pani Bożeny Babicz i pana Wiesława Nawrockiego. Na spotkaniu uczniowie przygotowali smaczne i zdrowe kanapki wiosenne, sałatki oraz gofry. Zajęcia odbywały się w pracowni AGD, która powstała w ramach unijnego projektu „Laboratoria przyszłości”. Tego dnia odbyły się również: zajęcia poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym, które prowadziła pani Anna Kotwa, warsztaty profilaktyczne „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostały przeprowadzone przez panią Agnieszkę Jakubczyk i panią Annę Błońską, a zajęcia promujące program edukacyjny „Filtrujemy dla Bałtyku”, który jest realizowany w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili opiekunowie SU . 

Młodsze dzieci tego dnia również bawiły się wyśmienicie. Rano otrzymały gorące życzenia od swoich wychowawców. Do życzeń dołączone były słodkie upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci mogły więc bawić się z wychowawcami w swoje ulubione zabawy. Kto chciał mógł zamienić się w swoją ulubioną postać. Mama ucznia klasy 0b pani Magdalena Góźdź pięknie pomalowała naszych podopiecznych.

Z kolei uczniowie klasy I i II Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się na Jaskinię Zbójecką, gdzie Dzień Dziecka świętowali przy ognisku. Kiełbaski, których było pod dostatkiem, ufundowała Dyrekcja szkoły.

Po wszystkich zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych odbyła się szkolna dyskoteka. Dbając o dobry humor uczestników zabawy Rada Rodziców ufundowała smaczne lody. 

Panie kucharki również przyłączyły się do świętowania i przygotowały dla uczniów nietypowy obiad w formie hamburgerów. 

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali wychowawcy i nauczyciele

Zabawa była przednia.

Dziękujemy za współpracę.

Galeria zdjęć »