Agata Gaździk w programie stypendialno-rozwojowym „Klasa” Fundacji BNP Paribas

Autor: Elwira Wrona

Uczennica klasy VIIIa – Agata Gaździk zakwalifikowała się do finału VI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

III wojewódzki etap odbył się 16 marca 2022r.  Brało w nim udział 79 uczniów z województwa świętokrzyskiego.

Agata zdobyła tytuł finalisty. Sukces ten pomógł naszej uczennicy pozytywnie przejść rekrutację i zakwalifikować się do programu stypendialno-rozwojowego Klasa Fundacji BNP Paribas.

Klasa to autorski programu stypendialno-rozwojowy dla zdolnych i zaangażowanych społecznie absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości i o słabszej sytuacji materialnej.

Stypendium oferowane przez Fundację w ramach programu służy zapewnieniu uczestnikom pełnego wsparcia finansowego w trakcie pięciu lat nauki.

Program prowadzony jest przy współpracy ze szkołami partnerskimi.

Agata będzie aplikować do I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Uczniem w/w liceum i uczestnikiem tego programu jest nasz absolwent Kamil Kołbuc, który w ubiegłym miesiącu odwiedził naszą szkołę i spotkał się z uczniami klasy VIIIa.

Agacie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.