Wielkanocny zawrót głowy

Wielkanocny zawrót głowy
Autor: Elwira Wrona

5 kwietnia odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób wielkanocnych. Cudeńka, które się na nim pojawiły były dziełem naszych uczniów, którzy pracowali pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, mogli się oni ponownie spotykać na warsztatach, w trakcie których z wykorzystaniem różnych technik plastycznych powstawały przepiękne, tradycyjne i nowoczesne ozdoby.

Klimat świąteczny czuć było również w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie młodsi i starsi, pod okiem wychowawczyń, przygotowywali przeróżne ozdoby.

Na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego świątecznie zapachniało już na początku kwietnia. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III przypomnieli tradycje i zwyczaje świąt wielkanocnych oraz nazwy symboli świątecznych. Dzieci obejrzały film w języku angielskim, układały puzzle, tworzyły lapbooka oraz papierowe koszyczki i pisanki, kolorowały wg kodu jajka, nauczyły się tradycyjnej piosenki ‘Hot Cross Buns’, uczestniczyły w zabawach Egg Rolling (toczenie jajek) oraz Easter Egg Hunting (szukanie pisanek).

W klasach I - III został zorganizowany konkurs pt. ‘My Easter’. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu zawierającego symbole wielkanocne w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 38 uczniów. 

Zwycięzcami zostali:
  • I miejsce - Wojciech Kokosa kl. 2b
  • II miejsce - Szymon Sobieraj kl. 2a
  • III miejsce - Mikołaj Żebrowski kl. 3a
Wyróżnione prace:
  • Piotr Biesiada kl. 1a
  • Natalia Grochowina kl. 2a
  • Gabriela Łata kl. 1a
Rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów odbędzie się po świętach.

W klasach IV - VIII w ramach zajęć językowych uczniowie utrwalili słownictwo świąteczne oraz wykonali wielkanocne słowniczki obrazkowe, które ozdobiły szkolny korytarz.

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zapraszają do obejrzenia fotorelacji zawierającej prace uczniów i życzą Happy Easter oraz Frohe Ostern!

W Wielką Środę, tuż przed przerwą świąteczną, nauczyciele, pracownicy szkoły zostali zaproszeni przez Dyrekcję na symboliczny poczęstunek.

Kolejny rok, w którym święta przypadają na trudny czas, pozostaje życzyć wszystkim spokojnych chwil spędzonych w rodzinnej atmosferze.