Opowieść o Argentynie

Autor : Jolanta Świt

2 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję odbyć niesamowitą podróż „na drugi koniec świata”. Podczas spotkania z podróżnikiem Mateuszem Chołody młodzież uczestniczyła w niezwykłej opowieści łączącej ze sobą elementy geograficzne, historyczne, obyczajowe i kulturowe oparte na prawdziwej podróży po Argentynie.

W ciągu ponad godzinnej prelekcji zaprezentowanych zostało mnóstwo fotografii dotyczących różnych dziedzin życia codziennego, kultury, obyczajów, głównych zajęć, religii miejscowych ludzi, jak również starożytnej architektury Argentyny oraz rozwoju cywilizacji tego obszaru Ameryki Południowej. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny, zawierający dziesiątki bardzo ważnych informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania całego wyjazdu. Uczniowie mieli także możliwość ubrania się w tradycyjne stroje przywiezione w formie pamiątki przez podróżnika oraz zagrać na lokalnych instrumentach muzycznych. Jednak najciekawszym punktem spotkania okazała się krótka lekcja tanga, która przeniosła nas w klimat magicznej Argentyny.