Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Autor: Ewa Piątek

Dzieci z  przedszkola z grup Misie, Smerfy i Krasnale wspólnie z nauczycielami zaczęły akcje dokarmiania ptaków. Pierwszy mróz i śnieg to sygnał, że już najwyższy czas, aby do naszych trzech karmników, które są usytuowane nieopodal placu zabaw, wsypać pożywienie i zawiesić smakołyki.

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą przedszkolaków przetrwają ją na pewno łatwiej. Na początku przypomnieliśmy sobie które ptaki odleciały do ciepłych krajów, a które pozostały w Polsce lub przyleciały z dalekiej północy. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości dotyczące sposobów dbania o ptaki zimową porą .

Pomoc zwierzętom w czasie Zimy to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.