Szkolny Turniej Badmintona

Autor: Robert Zieliński

W dniu 17 listopada 2021 r. odbył się Szkolny Turniej Badmintona. Do rywalizacji przystąpiło 50 uczniów  naszej szkoły. Mecze rozgrywano w grupach systemem „każdy z każdym” z podziałem na dziewczęta i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII.
Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach walczyli o miejsca 1- 3, natomiast ci, którzy uzyskali drugi rezultat mierzyli się o miejsca 4-6.

Klasyfikacja końcowa:

Kat. IV – VI (dziewczęta):
1 miejsce – Zielińska Julia,
2 miejsce – Nikola Skowrońska,
3 miejsce – Julia Sadłowska.

Kat. IV – VI (chłopcy):
1 miejsce – Kowalik Filip,
2 miejsce – Strzelecki Piotr,
3 miejsce – Błosiński Filip.

Kat. VII – VIII (dziewczęta):
1 miejsce – Błosińska Julia,
2 miejsce – Łach Nikola,
3 miejsce – Łach Natalia.

Kat. VII – VIII (chłopcy):
1 miejsce – Ambroziński Antonii,
2 miejsce – Religa Paweł,
3 miejsce – Janik Jakub.

Wyżej wymienieni uczniowie będą brali udział w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Badmintona o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Otwarcia jak i podsumowania zawodów dokonał dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie Zdzisław Zwoliński, który wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki.