Uczniowie klas młodszych w Bibliotece Gminnej - „Teatrzyk Kamishibai”

Uczniowie klas młodszych w Bibliotece Gminnej

Autor: Renata Siwoń

Na zaproszenie pani kierownik Biblioteki Gminnej Małgorzaty Foryś w dniach od 23 do 30 września uczniowie klas I-III w ramach koła literackiego i edukacji polonistycznej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Teatrzyk Kamishibai – bajkowy świat w drewnianej skrzynce”.

Dzieci wysłuchały i obejrzały piękne bajki, m.in. o Królewnie Śnieżce, Kotce – Psotce.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Dzieci zapoznały się także z „puchatą i rozmruczaną” literaturą oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o kotach, mogły też ozdabiać czapki krasnoludków. Zrobiły to bardzo pięknie, później  je przymierzyły i zabrały  ze sobą do szkoły.

Bardzo dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w takim projekcie.