Spotkanie z policjantem dzieci klas 0 – III i Punktów przedszkolnych

Spotkanie z policjantem

Autor: Ewa Rycąbel

Dnia 28 października 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji, dzielnicową P. Natalią Poloczek z Komisariatu Policji w Rakowie na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Asp. Natalia Poloczek rozmawiała z dziećmi na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób.

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze, oraz zostały omówione  sposoby ich unikania. Ponadto Asp. Natalia Poloczek podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. 

Dzieci wspólnie z prowadzącą zajęcia przypomniały numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać. Uczniowie mieli okazję do czynnego udziału w pokazie poprzez wcielanie się w rolę uczestników ruchu drogowego w scenkach sytuacyjnych.  Następnie zadawały pytania, na które prowadząca udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Pokazało ono, że nasi wychowankowie mają bogatą wiedzę na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dziękujemy za ciekawą prelekcję i cenne wskazówki.

Galeria zdjęć »