Klasy trzecie Poznają Polskę

Klasy trzecie Poznają Polskę

7 października 2021 r. klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Łagowie i Szkoły Filialnej w Lechówku uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza i Opatowa w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”.

Celem tego projektu jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

W czasie wycieczki zrealizowaliśmy następujące punkty edukacyjne z listy MEiN:

  1. Muzeum Diecezjalne i Okręgowe w Sandomierzu.
  2. Historyczny Zespół Architektoniczno-Krajobrazowy.
  3. Podziemia Opatowskie.

Sandomierz powitał nas piękną, złotą polską jesienią, którą najlepiej mogliśmy zaobserwować w Wąwozie Królowej Jadwigi. Dużą atrakcją dla naszych uczniów w czasie zwiedzania Muzeum Okręgowego było spotkanie z artystą ludowym panem -Janem Pukiem, który wykonuje z drewna zabawki, stylizowane na stare, dawne. Manipulowanie nimi sprawiło nam wielką radość. Spotkanie to uwieczniliśmy na zdjęciu.

Następnym punktem zwiedzania był Rynek Sandomierski, gdzie poznaliśmy legendy związane z tym miastem oraz zakupiliśmy pamiątki. Wszyscy, trochę już zmęczeni udaliśmy, się do restauracji „Ciżemka” na pyszny obiad, który zregenerował nasze siły i pozwolił na spacer po Bulwarach Wiślanych.

Z żalem pożegnaliśmy piękny Sandomierz i udaliśmy się do Opatowa, jednego z najstarszych miast naszego regionu.

Tam powitały nas piętnastometrowe Podziemia Opatowskie, które skrywają wiele nieodkrytych tajemnic. Pani przewodnik w interesujący sposób przedstawiła nam historię piwnic. Byliśmy zachwyceni tą opowieścią.

Z uśmiechami na twarzy i zmęczonymi nogami  wróciliśmy do naszego Łagowa. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do naszej historycznej podróży. 

Wychowawcy klas trzecich.

Galeria zdjęć »