Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22

Autor: Elwira Wrona

Pierwszego września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/22.
To kolejny rok, w którym pracę i naukę rozpoczynamy w warunkach pandemii.

Po mszy świętej, o godzinie 9:00 dyrektor szkoły pan Zdzisław Zwoliński przywitał w murach naszej placówki zaproszonych gości - wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach pana Piotra Zimocha, burmistrza Miasta i Gminy Łagów pana Pawła Marwickiego, przedstawicieli Rady Rodziców, a  przede wszystkim uczniów, nauczycieli, pracowników.
W krótkim przemówieniu podkreślił wagę nauki, zachęcił uczniów do rozwijania swoich talentów i korzystania w stu procentach z możliwości jakie oferuje nasza placówka. Życzył powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym wyjątkowym dla wszystkich roku szkolnym.

Zaproszeni goście w słowach skierowanych do obecnych również zwrócili uwagę na to,
że bieżący rok szkolny to czas  niełatwy, czas wielu wyzwań, którym  przy dobrej współpracy wszystkich – uda się sprostać.

Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i dyrekcja,  nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.