Nadszedł czas pożegnań, podsumowań

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego

Autor: mgr Elwira Wrona

W środę 23 czerwca 2021 r. uczniowie klas ósmych w montażu słowno – muzycznym pożegnali Dyrekcję i Nauczycieli Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, ale świadectwa, dyplomy, nagrody, podobnie jak inni uczniowie, odebrali z dumą i uśmiechem w piątek 25 czerwca.

Mimo tak trudnego roku udało się osiągnąć wiele sukcesów zarówna naukowych, sportowych, jak i artystycznych.

Ósmoklasistów,  którzy osiągnęli w tym ostatnim roku średnią ocen 5.0 i powyżej docenił również Burmistrz Miasta i Gminy Łagów pan Paweł Marwicki, który ufundował dla nich stypendia naukowe.

Otrzymali je:

• Zuzanna Bera,
  • Martyna Kotwa,
  • Szymon Herbuś,
  • Szymon Skuza,
  • Wiktoria Czekaj,
  • Klaudia Biesiada,
  • Wiktoria Kotwa.

Stypendium naukowym wyróżniona została również uczennica III klasy Branżowej Szkoły I-go Stopnia – Izabela Kwiatek.

Następnie dwóm uczniom – laureatom konkursów przedmiotowych – i ich rodzicom  dyrektor pan Zdzisław Zwoliński wręczył oryginalne zaświadczenia i pogratulował sukcesu.

Są nimi:

• Szymon Herbuś – finalista II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki,
  • Kacper Kowalik – finalista II Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

Ósmoklasistami, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy naukowe są:

• Zuzanna Bera – laureatka VIII  Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii,.
    finalistka  II Wojewódzkiego  Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią,
    laureatka I Wojewódzkiego  Konkursu Wiedzy  o  Życiu i  Twórczości  Juliusza Słowackiego Czytamy  Słowackiego.
  • Aleksandra Zemsta - laureatka VIII Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.
  • Martyna Kotwa – laureatka VIII Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii,
    finalistka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego  Oko w oko z ortografią,
    laureatka I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego.
  • Julia Poniewierska – finalistka I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego.
  • Klaudia Biesiada – laureatka VIII Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.

Podziękowania trafiły również do uczniów, którzy w ostatnim roku szkolnym  godnie reprezentowali nasz poczet sztandarowy:
Jakuba Laska, Aleksandry Zemsty, Martyny Kotwy, Szymona Skuzy, Julii Pindral, Klaudii Biesiady.

Wolontariusze, mimo tak nietypowego roku, wykazali się swym zaangażowaniem, wsparciem, pracą, stąd też podziękowania dla:
Jakuba Bartyzela, Aleksandra Błosińskiego, Sandry Bąk, Samanty Bąk, Zuzanny Bery, Kornelii Czekaj, Anny Grys, Szymona Herbusia, Martyny Kotwy, Jakuba Laska, Natalii Lasek, Pauliny Pająk, Klaudii Rządkowskiej, Wiktorii Szyk, Aleksandry Zemsty, która została  – Wolontariuszem Roku, Julii Zielonki, Szymona Skuzy, Mai Gołębiowskiej, Agaty Mruk, Wiktorii Czekaj, Mai Kudłacz, Kacpra Kowalika, Macieja Jakubczyka, Julii Pindral, Wiktorii Kotwy, Dawida Pająka, Ewy Grys.

Wyróżnienie otrzymali uczestnicy turnieju e-sportowego: E-sport Challenge, którzy reprezentowali naszą szkołę i zdobyli III miejsce: Jan Gadowski, Bartek Perlik, Szymon Herbuś, Jakub Nadziałek i Szymon Skuza.

Medalami nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w trudnym okresie pandemii wyróżnili się w dziedzinie sportu: Paulina Cebula, Zuzanna Bera, Krzysztof Nocoń, Szymon Skuza, Karol Góral, Jan Gadowski, Aleksander Błosiński, Paweł Skowron, Klaudia Biesiada, Mateusz Misztal.

Uczniowie pozostałych klas świadectwa, dyplomy, nagrody, odebrali od swoich wychowawców w klasach.

Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom życzymy zasłużonego wypoczynku wakacyjnego i sukcesów w kolejnym roku szkolnym.