Dzień Dziecka w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie

Dzień Dziecka
Galeria zdjęć »
 
Nauczyciele, Rada Rodziców oraz Samorządy Uczniowskie  ciesząc się z powrotu dzieci do szkół zorganizowali w dniu 1 czerwca Dzień Dziecka. Uroczystość miała charakter zajęć edukacyjnych i sportowych. Przewodnim hasłem było promowania ideologii Zero Waste oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. 

Poranek szkolny przywitał wszystkich zapachem szarlotki. Do ciasta uczniowie otrzymali dodatkowo lody, więc humory dopisywały. Klasy pierwsze wyjechały do Skansenu Pszczelarskiego w  Sędku. Tam, bawiły się na świeżym powietrzu. Klasy drugie tego dnia odwiedziły kino w Kielcach i po przeszło rocznej przerwie wspólnie uczestniczyły w seansie filmowym. Trzecioklasiści tego dnia wypoczywali w Górskich Ogrodach w Woli Łagowskiej. Dzieci zwiedziły mini zoo, obejrzały przepiękne rośliny upiększające ogrody no i oczywiście wspólnie bawiły się na placu zabaw. Na zakończenie pobytu czekała na nich niespodzianka- pyszna pizza. Po powrocie do szkoły wszystkie dzieci,  pełne wrażeń i nieco zmęczone, zabrały się ochoczo do pracy. Dzięki ufundowanym przez Radę Rodziców artykułom malarskim zaczęły powstawać kolorowe obrazki, balonowe zwierzaki  a kostka chodnikowa na placu zabaw zabarwiła się wszystkimi kolorami tęczy. Wszystkie dzieci były zgodne w swoich opiniach „To był najwspanialszy Dzień Dziecka”.

Uczniowie klas 4 - 8 przestrzegając reżimu sanitarnego uczestniczyli w grach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Potyczki odbywały się na boisku sportowym. Uczyły zdrowej rywalizacji i zasad fair play. Celem zabaw było zintegrowanie klas po długiej izolacji w czasie nauki zdalnej. Nagrodą za aktywny udział w potyczkach sportowych był  słodki upominek w postaci pysznej szarlotki z gałką lodów ufundowany przez Radę Rodziców. 
Kolejnym punktem tego dnia były warsztaty ekologiczne z wychowawcami w klasach. Zadania dla uczniów przygotował Samorząd Uczniowski, a realizatorami byli uczniowie pod czujnym okiem swoich opiekunów. 

Zadaniem dla każdej klasy było:
  1. Zaprojektowanie dwóch eko – koszulek (dla dziewcząt i dla chłopców) wykorzystując kartony, szary papier, farby, mazaki i inne dostępne materiały.
  2. Nadanie odpadom drugiego życia. Uczniowie z dostępnych materiałów  projektowali eko zabawki, przyborniki, pudełka na drobiazgi, wazony, doniczki, podkładki pod kubki itp.
  3. Układanie ekohaseł z puzzli.
  4. Przygotowanie krzyżówki, rebusa, zagadki lub innych zadań w oparciu o ulotkę informacyjną na temat zero waste.
Uczniowie nie zawiedli, byli bardzo twórczy i kreatywni. Świetnie współpracowali w grupach. W tym dniu uczniów odwiedziły władze samorządowe. Pan Burmistrz Paweł Marwicki wraz z Sekretarz P. Małgorzatą Sitarz częstowali uczniów słodyczami podziwiając wykonane  prace. Zdobią one korytarze szkolne. Podobny scenariusz realizowany był w Lechówku gdzie uczniowie po poczęstunku bawili się na świeżym powietrzu i częstowali potrawami  z grilla.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji GZS w Łagowie, Radzie Rodziców, Nauczycielom wychowania fizycznego oraz Wychowawcom za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia. Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za słodki upominek (530 porcji lodów i szarotki). Dziękujemy też Prezesowi  PKS w Ostrowcu P. Stanisławowi Wodyńskiemu za udostępnienie autokarów do przewozu uczniów.
Samorządy Uczniowskie GZS