Podsumowanie obchodów XXIX Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim

Tydzień Kultury Języka

Autor: mgr Elwira Wrona

W bieżącym roku szkolnym Tydzień Kultury Języka przypadł na  15 – 20 marca 2021r.

Motyw przewodni brzmiał:

Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury.

Mimo pandemii przeprowadziliśmy konkursy, nie we wszystkich klasach znalazły one oddźwięk, niemniej jednak cieszy fakt, że wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się i tacy, którzy z zaangażowaniem włączyli się w święto naszej ojczystej mowy poprzez udział w konkursach, quizach.

W konkursie na stworzenie słownika młodomowy:

I miejsce zajął Dawid Rycąbel (IVa),

II – Julia Sadłowska, Amelia Sadłowska (Va),

III – Julia Chruścicka (IVa), Jan Łata (Va), Adam Wójcik (IVa).

Dużą popularnością cieszył się quiz językowy, który został przeprowadzony online. Jego uczestnicy musieli się wykazać wszechstronną wiedzą ze wszystkich dziedzin języka ojczystego.

Wśród uczniów klas IV zwyciężył Bartek Kozłowski (IVa),

klas VI – Natalia Łach (VIb),

klas VIII – Martyna Kotwa.

Uczniowie klas V, VII nie uczestniczyli w quizie językowym, a szkoda.

Miejmy nadzieję, że przyszły rok szkolny pozwoli nam celebrować Tydzień Kultury Języka w murach naszej szkoły.

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody i dyplomy. Gratulujemy.

Galeria słowników młodomowy »