Dzień ziemi w przedszkolu

Autor: mgr Ewa Piątek

22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze dzieci z punktów, grupy: „Misie”, „Krasnale” i „Smerfy” i oddziałów przedszkolnych także uczą się, jak żyć ekologicznie.

W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny? Tegoroczna akcja miała na celu nie tylko promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, ale również pokazanie swoją postawą jak należy dbać o naszą planetę.

Przedszkolaki włączyły się w akcję sprzątania terenu wokół szkoły ale także naukę segregowania śmieci i sadzenia roślin co jest pożyteczne dla naszej planety - Ziemi.

W tym dniu towarzyszył nam kolor zielony i wspaniały nastrój podczas zajęć.