„Być Jak Ignacy”

Autor: mgr Jolanta Świt

Od października 2020 roku ruszyła już V edycja programu naukowego „Być Jak Ignacy” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczenie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

W tej edycji również wzięła udział szóstka uczniów klasy VIb z koła naukowego „Ekologing” (Klaudia Bera, Natalia Łach, Nikola Kasprzyk, Konrad Śliwiński, Patryk Maluszczak i Adrian Włodarczyk) pod kierunkiem p. Jolanty Świt i p. Małgorzaty Woźniak-Gulińskiej. Na zajęciach stacjonarnych oraz zdalnych uczniowie poznają i eksperymentują w następujących obszarach tematycznych:

• historia pozyskiwania energii,
  • prąd elektryczny,
  • energia odnawialna,
  • energia przyszłości.

Każdy blok tematyczny, poza bezcenną wiedzą, posiada również szereg zadań dodatkowych i eksperymentów, za wykonanie których uczniowie zdobywają punkty dla całej drużyny. Wiemy, że „Nauka to Przyszłość”, więc eksperymentujemy i uczymy się razem.