11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2020r. obchodziliśmy niezwykłą rocznicę. 102 lata temu Polska, po 123 latach niewoli, wyzwoliła się spod jarzma zaborców i powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.

Chcąc uczcić to bardzo ważne wydarzenie w historii naszego państwa uczniowie „Małego Samorządu Uczniowskiego” wykonali „Drzewko Patriotyczne”, które zdobią listki w kolorze naszej flagi oraz prace plastyczne pt. „Polska widziana oczami dziecka”. 10 listopada w czasie lekcji online uczniowie byli odświętnie ubrani, czym wyrazili swój szacunek do tak doniosłego święta. Niektórzy podkreślili swój patriotyzm przypinając na piersi samodzielnie wykonany kotylion. 11 listopada  to dzień, w którym większość z nas wywiesiła flagi narodowe przed swoimi domami.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Zrób zdjęcie flagi przed Twoim domem”. Przesłane przez Was zdjęcia przyczyniły się do powstania kolażu. W ten sposób mogliśmy wyrazić swoją miłość i szacunek do naszej Ojczyzny oraz dumę płynącą z przynależności do naszego narodu. 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego