Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

Autor: mgr Renata Siwoń

„Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś”

16.10.2020 r. uczniowie klas Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Łagowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej.

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią i rygory sanitarne uroczystość odbyła się w dwóch częściach.

Oddzielnie uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie kl. Ia i Ib. W obu tych uroczystościach udział wzięli Pan burmistrz Łagowa –  Paweł Marwicki, – dyrektorzy szkoły – Zdzisław Zwoliński, Mirosław Gadowski oraz rodzice uczniów poszczególnych klas.

W czasie uroczystości uczniowie przedstawili krótkie programy artystyczne, złożyli uroczystą przysięgę wobec sztandaru szkoły, zostali symbolicznie pasowani przez dyrektora – p. Z. Zwolińskiego na uczniów Szkoły Podstawowej w Łagowie. Następnie wysłuchali serdecznych życzeń powodzenia w szkole, otrzymali dyplomy z rąk p. burmistrza, piękne upominki od rodziców i od tej pory stali się „pełnoprawnymi” członkami społeczności szkolnej.

Życzymy Pierwszoklasistom samych sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.