III Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii”

Auror: mgr Elwira Wrona

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do wszystkich uczniów. Od 2013-2017 konkurs był adresowany do uczniów tylko województwa małopolskiego.

Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.

W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2020/2021 będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele poloniści do 29 września 2020 roku.

Etap szkolny  odbędzie się 1 października 2020r. o godz. 13:00 (czwartek).

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.