I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

Autor: mgr Monika Durlej

Dnia 6 marca 2020 r. w GZS w Łagowie odbył się gminny etap I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, która jest przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Na zawody stawili się mali sportowcy reprezentujący pięcio i sześciolatków ze Zbelutki, Piotrowa i Łagowa.

Na olimpijczyków czekał już Zeus, który w prostych słowach opowiedział historię zawodów. Pojawiły się symbole olimpijskie, czyli koła, a dla wszystkich zebranych zatańczyły i zaśpiewały dziewczynki z koła teatralnego.

Gości powitali Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Pan Paweł Marwicki oraz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Pan Zdzisław Zwoliński życząc małym sportowcom dobrej zabawy i sukcesów w potyczkach. Po wylosowaniu torów dzieci pod czujnym okiem głównego sędziego Pana Roberta Zielińskiego przystąpiły do rywalizacji. Podczas zawodów mogły liczyć na doping licznie zgromadzonych rówieśników oraz pomoc uczniów klasy sportowej oraz wolontariuszy.

Sportowcy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Po bardzo wyrównanej walce okazało się, że gminę Łagów w dalszych potyczkach będą reprezentować dzieci z Łagowa, które do zawodów przygotowały Panie Marzena Dzioba i Ewa Piątek.

Wszystkim sportowcom gratulacje po ukończonych zawodach złożył Pan Zdzisław Zwoliński oraz Pan Mirosław Gadowski. Dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki z logo Olimpiady oraz drobne upominki ufundowane przez burmistrza Pana Pawła Marwickiego. Obdarowane zostały także dyplomami oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Impreza udała się znakomicie. Dzieci rywalizowały ze sobą w sportowym duchu, ale przede wszystkim dobrze się bawiły. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali : pielęgniarka Pani Maria Grzesik oraz szkolni koordynatorzy Pan Jan Bąk i Pani Monika Durlej.

Galeria zdjęć »