poniedziałek, 9 marca 2020

Apele szkolne - 9 i 10 marca 2020r.

Autor: mgr Elwira Wrona

Apel szkolny – 9 marca 2020r.
  • Życzenia z okazji Dnia Kobiet 
  • Wręczenie dyplomów, pochwał
  • Turnieje, olimpiady
  • Sprawy porządkowe
  • Koronawirus

Apel szkolny – 10 marca 2020r. (dla uczniów klas I – III)
  • Życzenia z okazji Dnia Kobiet
  • Wręczenie dyplomów, pochwał
  • Sprawy organizacyjne i porządkowe
  • Koronawirus

Apel szkolny – 9 marca 2020r.

Apel rozpoczął dyrektor szkoły – pan Zdzisław Zwoliński, który powitał zebranych. W pierwszej kolejności złożył życzenia z okazji wczorajszego Dnia Kobiet paniom pracującym w szkole jak i uczennicom. Panowie, chłopcy odśpiewali „Sto lat”. Z kolei  uczniowie klasy V a i VI a zaśpiewali piosenkę „Oczy zielone”.

1. Wręczenie dyplomów, pochwał.

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński pogratulował Zuzannie Berze zajęcie I miejsca w VI Przeglądzie Wokalnym Otwarta Scena w Pińczowie w kategorii 13 – 15 lat, który odbył się 8 lutego 2020r.

Pochwałę otrzymała również Oliwia Kołbuc, która zdobyła II miejsce w XII Świętokrzyskich Konfrontacjach Tanecznych – Ostrowiec Świętokrzyski, 19 stycznia 2020r., I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Grand Prix Garwolin w kategorii 12 – 13 lat i awans do klasy F, 2 lutego 2020r.

Za sukcesy sportowe pochwaleni zostali: Agata Bera, Magdalena Czekaj, Adrian Kozłowski, Karol Góral, którzy brali udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Ćmińsku.
W tej samej dziedzinie sportowej na pochwałę zasłużył Jan Gadowski, Mateusz  Piątek uczestniczący w zawodach w Bilczy, którzy na 13 drużyn wywalczyli IV miejsce.

2. Turnieje, olimpiady.

W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej szkole turnieje, olimpiady.

 Były to:

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – odpowiedzialna za organizację była pani Daria Kosztowniak.

27 i 28 lutego 2020r. zostały w naszej placówce przeprowadzone eliminacje szkolne do w/w turnieju.

Wzięło w nim udział 54 uczniów, w tym:
  • z klas IV- VI SP (I grupa wiekowa) – 27 uczniów,
  • z klas VII – VIII SP (II grupa wiekowa) – 15 uczniów,
  • ze Szkoły Branżowej (III grupa wiekowa) – 12 uczniów.
Wyniki eliminacji szkolnych:

I grupa wiekowa, klasy IV – VI SP:
  • I miejsce – Amelia Sadłowska, Aleksandra Kołodziej,
  • II miejsce – Adrian Włodarczyk,
  • III miejsce – Natalia Banakiewicz, Szymon Kwiatek.

II grupa wiekowa,  klasy VII – VIII SP:
  • I miejsce – Elżbieta Wójcik,
  • II miejsce – Norbert Boroń, Adrian Kozłowski, Cezary Pająk, Szymon Tyrała.

III grupa wiekowa, klasy I – III BS:
  • I miejsce – Katarzyna Serwata,
  • II miejsce – Łukasz Kołbuc, Krystian Rubak.

Olimpiada Przedszkolaka, w której drużyna naszej szkoły wywalczyła I miejsce w eliminacjach gminnych, opiekunami byli: pani Monika Durlej i pan Jan Bąk.

Tydzień Geomorfoligii przygotowywała go pani Jolanta Świt.

Gminny Turniej Mitologiczny za organizację go odpowiedzialna była pani Elwira Wrona.

W przyszłym tygodniu obchodzony będzie XXVIII Tydzień Kultury Języka, w ramach którego zorganizowanych zostanie w naszej szkole szereg konkursów.

3. Sprawy porządkowe.

W dalszej kolejności dyrektor pan Zdzisław Zwoliński przypomniał o zasadach bezpieczeństwa związanych z koronawirusem (dokładne mycie rąk żelem, mydłem, zwracaniu uwagi na osoby kaszlące, kichające czy przyjeżdżające z zagranicy).

W dalszym ciągu pojawiają się niedozwolone malowanie na ścianach w łazienkach. Nie wszyscy, mimo wielokrotnych upomnień, w odpowiedni sposób korzystają z łazienek.

W szkole na piętrach pojawiły się kosze do segregacji śmieci; za przeprowadzenie akcji (ulotki, obklejenie koszy) odpowiedzialna była pani Bożena Kozieł.

Przypomnienie o zmianie obuwia, zbliża się wiosna i coraz mniej osób pamięta o w/w zmianie.

Galeria zdjęć »

Apel szkolny – 10 marca 2020r. (dla uczniów klas I – III)

Apel rozpoczął dyrektor szkoły – pan Zdzisław Zwoliński, który powitał zebranych. Zaczął od złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet paniom pracującym w szkole jak i najmłodszym uczennicom.

1. Wręczenie dyplomów, pochwał.

W pierwszej kolejności nagrody od Małego Samorządu Uczniowskiego otrzymali

Najsympatyczniejsi uczniowie klas I – III. Są nimi:
  • klasa I a: Dorota Niedbała, Artur Walczyk
  • klasa I b: Milena Piątek, Konrad Janik
  • klasa II a: Emilia Bera, Bartosz Krzyżanowski
  • klasa II b: Julia Masternak, Hubert Biesiada
  • klasa III a: Magdalena Kołbuc, Kacper Dychała
  • klasa III b: Nikola Skowrońska, Jakub Chruścicki.

W terminie 2 – 12 grudnia 2019r. odbyła się w naszej szkole Stypendiada Wczesnoszkolna dla uczniów klas II –III. W konkursach: czytelniczym, ortograficznym, matematycznym, plastycznym wzięło udział około 50 uczniów w/w klas.

Uczeń klasy III – Kacper Dychała zdobył II miejsce w konkursie ortograficznym.

Wyróżnienie otrzymali:
  • Julia Masternak – klasa II (konkurs plastyczny - pocztówka),
  • Marika Oszuścińska – klasa II (konkurs plastyczny - okładka),
  • Kamil Łach – klasa III (konkurs plastyczny – pocztówka),
  • Igor Borek – klasa III (konkurs plastyczny – krawat).

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas Olimpiady Przedszkolaka i wywalczyli I miejsce w eliminacjach gminnych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wkrótce odbędą się zawody sportowe dla uczniów klas I – III Gry i Zabawy Ruchowe. Treningi odbywają się w każdy czwartek. Naszą szkołę reprezentować będą:

Klasy I:
  • Dziewczynki: Angelika Biernat, Gabrysia Pióro, Dorota Niedbała, Antonina Kargul, Maja Masternak.
  • Chłopcy: Mateusz Czekaj, Konrad Janik, Bruno Łach, Antoni Pustuła, Artur Walczyk, Piotr Stąpór, Dawid Bera.
Klasy II:
  • Dziewczynki: Zuzanna Partyka, Maja Kargul, Nadia Łucka, Emilia Bera, Weronika Opala, Tatiana Czerwiec, Gabrysia Grzesik.
  • Chłopcy: Karol Śliwiński, Hubert Biesiada, Paweł Grys, Piotr Grys, Bartosz Krzyzanowski, Filip Kubacki.
Klasy III:
  • Dziewczynki: Nikola Skowrońska, Julka Zielińska, Maja Gałka, Klaudia Sławska, Julia Chruścicka.
  • Chłopcy: Bartłomiej Kozłowski, Dawid Hospod, Adam Pewniak, Alan Kasprzyk, Filip Błosiński, Sebastian Góral, Kamil Łach, Oskar Bęben, Michał Jakubczyk.

Następnie wręczone zostały dyplomy i nominacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

2. Sprawy organizacyjne i porządkowe

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński poinformował, że Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 11- 13 marca organizują zbiórkę pieniędzy na dalszą rehabilitację i zakup większych ortez dla Igi wychowanki naszego przedszkola.

Pani Jolanta Michalczyk przypomniała o trwającym  konkursie plastycznym Jan Paweł II – setna rocznica urodzin.

Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa związanych z koronawirusem (dokładne mycie rąk żelem, mydłem, zwracaniu uwagi na osoby kaszlące, kichające czy przyjeżdżające z zagranicy).