III Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych

Autor: Adam Stępień

W dniu 29 lutego 2020 roku uczniowie z Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie udali się do Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, by wziąć udział w III Mistrzostwach Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych.

Zawody rozgrywano w dwóch grupach wiekowych: klasy I – IV, klasy V – VIII na dystansie 7 rund. Partie rozgrywano przy użyciu zegarów szachowych. Czas trwania jednej partii to 20 minut (10 min. dla zawodnika). Zwycięstwo dawało 2 punkty, remis – 1 pkt., porażka – 0 pkt.

W mistrzostwach wzięły udział szkoły z: Drugni, Piotrkowic, Morawicy, Bielin, Kajetanowa, Pierzchnicy i Chmielnika.

Zawodnicy z Łagowa, jako nowicjusze turnieju o takiej randze, godnie reprezentowali naszą szkołę, wykazując ogromną wolę walki w starciach z silniejszymi  rywalami. Każdy zainkasował po dwie wygrane. Pomimo, iż w klasyfikacji końcowej zajęli odległe miejsca to każdy z nich otrzymał dyplom i drobne upominki, a także zebrał ogromne doświadczenie, które zaprocentuje na kolejnych mistrzostwach.

Szkołę reprezentowali:
  1. Kołbuc Roksana – kl. Va,
  2. Kwiatek Szymon – kl. IVa,
  3. Podsiadło Adrian – kl. Va.

Opiekun: Adam Stępień