Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego

Autor: mgr Agnieszka Świtek

Za nami święta. Kto by pomyślał, że zbliżamy się do końca pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Postanowiliśmy podsumować naszą pracę i przedstawić najważniejsze akcje zorganizowane w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski.

Nowy rok szkolny, a jednocześnie nowy rok pracy SU rozpoczęliśmy od zorganizowania we wrześniu wyborów do Rady SU spośród uczniów klas 4 – 8 SP. Wspólnie opracowaliśmy plan pracy naszej organizacji. Podjęliśmy też współpracę z Małym Samorządem Uczniowskim (klasy 0 – 3).

W październiku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dziękując nauczycielom za trud włożony w edukację oraz wychowanie, przedstawiciele SU wręczyli im wiatraczki, do których dołączone zostały słowa wiersza autorstwa pani Moniki Durlej. Pod koniec października zorganizowaliśmy także szkolny Dzień Spódnicy. Każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w sukience lub w spódnicy. Musimy przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła nas pomysłowość naszych koleżanek i kolegów.

W listopadzie dopilnowaliśmy, aby na gazetce SU znalazł się cały tekst naszej najważniejszej pieśni narodowej – to w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”.  Ważnym wydarzeniem w naszej szkole stał się również Dzień Życzliwości i Pozdrowień. SU zorganizował wówczas akcję „Podziel się dobrym słowem”. Przygotowaliśmy kilkaset miłych wyrażeń i zdań, które uczniowie mogli wziąć i podarować wybranej osobie. W listopadzie zorganizowaliśmy również dyskotekę andrzejkową, podczas której uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wróżb oraz zabawy.

Grudzień jest zawsze w szkole miesiącem, kiedy powoli opanowuje nas świąteczny nastrój. 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który wspólnie z uroczymi pomocnicami rozdał wszystkim grzecznym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły  słodkie upominki. Ogłosiliśmy też konkurs na bożonarodzeniowe drzewko naukowe. Każda z klas mogła zgłosić choinkę, która przedstawiała wybraną dziedzinę. I tu rówieśnicy zaskoczyli nas swoją kreatywnością. Jury z pewnością miało duży problem z wybraniem najciekawszej pracy konkursowej. W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą zorganizowaliśmy też akcję „Nastrój się na świąteczny klimat!”. Zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego wykonania nieśmiertelnego świątecznego hitu „Last Christmas”. Uczniowie w tym dniu przynieśli świąteczne czapeczki, opaski i kapcie, co dodawało świątecznego klimatu temu szalonemu przedsięwzięciu.

Jest styczeń. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wyniki konkursu na drzewko naukowe oraz przygotować salę do dyskoteki karnawałowej. Duży Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękuje Dyrekcji, opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za okazaną pomoc, przychylność i wsparcie w realizacji podjętych zadań w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020.

Galeria zdjęć »