Jasełka w Lechówku

Autor: mgr Malgorzata Zielonka

Pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Zgodnie z coroczną tradycją w okresie przedświątecznym uczniowie Szkoły Filialnej i Punktu Przedszkolnego w Lechówku wystawili przedstawienie jasełkowe obrazujące przyjście Jezusa na świat.

Zatroskani aniołowie szukali schronienia dla Świętej Rodziny, przestraszeni i przejęci pastuszkowie pędzili do szopki ze skromnymi podarkami. Przybyli również dostojni mędrcy ze wschodu, którzy w hołdzie narodzonemu Zbawicielowi oddali swe korony.

Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński podziękował małym artystom wprowadzenie w świąteczny nastrój oraz przekazał życzenia wszystkim zgromadzonym gościom i małym artystom.

Po tym magicznym występie zarówno dzieci jak i zaproszeni goście usiedli wspólnie do wigilijnego stołu.