Dzień Wolontariatu w Lechówku

Autor: mgr Ewa Rycąbel

W bieżącym roku szkolnym 6 grudnia w Szkole Filialnej w Lechówku obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza”.

W tym celu pięcioro członków Szkolnego Klub Wolontariatu w Łagowie przybyło do naszej Szkoły aby najpierw udekorować jej wnętrze, wprowadzając w ten sposób społeczność uczniowską w atmosferę  wyrażenia uznania dla wolontariuszy na całym świecie.

Następnie wolontariusze wyjaśnili dzieciom, na czym polega idea wolontariatu, zaprezentowali im swoje logo i odpowiadali na zadawane  pytania. Dodatkowo uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną na temat przeprowadzonych akcji i ich działalności z poprzednich lat.

Został ogłoszony również konkurs plastyczny pod hasłem „Pomaganie jest fajne”, którego rozstrzygnięcie nastąpi jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne, pomarańczowe baloniki i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dla każdego wolontariusza ważne jest, aby czuł się potrzebny, zauważony i doceniony, dlatego Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest ważnym wydarzeniem, a zorganizowane spotkanie dało możliwość integracji wszystkich wolontariuszy, wspólnej zabawy, docenienia i podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi.

Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości przełoży się na kolejne akcje i chęć wspólnego działania.

Galeria zdjęć »