Znicz Pamięci

Autor: mgr Jolanta Świt

26 i 31 października 2019 roku odbyła się już szósta edycja akcji „Znicz Pamięci”.

Celem inicjatywy było porządkowanie zaniedbanych i opuszczonych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Łagowie oraz porządkowanie miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Łagów przez wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Gminnym Zespole Szkół w Łagowie oraz zbiórka zniczy, które zapłonęły na opuszczonych grobach. Uczniowie pamiętali również, aby znicz zapłonął na grobach nieznanych żołnierzy, a także na mogile w Orłowinach. Nasze prace porządkowe wspierali również wolontariusze SKW z Piotrowa.

Mamy nadzieję, że takie działania zostaną podjęte za rok, by zapomniane groby rozświetlał promyk „Znicza pamięci”, chociaż tego jednego dnia w roku. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy ofiarowali znicze na porządkowane groby. W tym roku zebraliśmy łącznie 437 zniczy, które oświetliły zapomniane mogiły.