IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 roku obchodzono IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W ramach święta w naszej szkole przeprowadzono:
  1. Patrole – „ Młodsi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę znają”. Wydelegowani uczniowie z klasy piątej odpytywali osoby napotkane na terenie szkoły.
  2. Na początku każdej lekcji matematyki sprawdzaliśmy u uczniów umiejętność szybkiego mnożenia w pamięci. Szukaliśmy ekspertów w każdej klasie.
  3. Matematycy wykorzystali długą przerwę na zorganizowanie zabawy matematyczno - ruchowej. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również refleksem i bystrością.
  4. Organizatorzy ŚDTM rozstrzygnęli ogłoszony wcześniej konkurs na rymowankę z tabliczką mnożenia w tle. Bezkonkurencyjny okazał się Jan Gadowski z klasy VIIb, który śpiewająco zaprezentował swoją twórczość.
  5. Uczniowie rozwiązywali ukryte w budynku szkoły rebusy z tabliczką mnożenia w tle.
 Nauczyciele matematyki