Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” od 2013 roku

Autor: mgr Elwira Wrona

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny.

Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.

W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Jesienią 2013r. w pilotażowej edycji konkursu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów, od 2017r.  dyktando to piszą  uczniowie województwa śląskiego, pojedyncze szkoły z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego oraz szkoły polskie z Łotwy, Białorusi i Ukrainy.

Od roku 2018, stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dołączyli do grupy piszących dyktando uczniowie województwa dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego i podkarpackiego.  Piszących jubileuszowe Dyktando było prawie 54 000 tysiące.

We wrześniu 2019r.  nasza placówka przystąpiła do w/w projektu.

W bieżącym roku dyktando napiszą jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Więcej informacji na stronie organizatora »