XIII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

Nasz poczet sztandarowy  najlepszy w województwie!!!

19 kwietnia odbył się etap praktyczny XIII Międzyszkolnego  Turnieju Pocztów Sztandarowych.  Naszą szkołę reprezentowali: dowódca Julia Sadłowska, chorąży Konrad Czekaj, asysta Gabriela Sławska.

Uczniowie ci zdobyli I miejsce (na 18 drużyn).

Część teoretyczna w/w konkursu dotycząca wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych została przeprowadzona 22 marca w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Nasz uczeń – Wojciech Herbuś wywalczył II miejsce.

Wręczenie nagród  dla zwycięzców Turnieju nastąpi  2 maja o godz. 12:00  podczas uroczystości Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Rynku przed Urzędem Miasta Kielce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.

Galeria: