Apel szkolny - 10 kwietnia

Apel szkolny -  10 kwietnia

Po powitaniu uczniów, nauczycieli dyrektor pan Zdzisław Zwoliński poinformował, że w ostatnich tygodniach w naszej szkole odbyło się szereg akcji, konkursów. Były to: kiermasz wielkanocny, Dzień Wody, Gminny Konkurs Recytatorski (w klasach młodszych i starszych), Siatkarskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego i wiele innych, za które zostaną wręczone nagrody, dyplomy, wyróżnienia.

Najpierw dyrektor pan Zdzisław Zwoliński wyróżnił uczniów, którzy4 kwietnia  wystąpili podczas III Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych z przedstawieniem o zbóju Madeju i zdobyli wyróżnienie. Zespól tworzą uczniowie z klas IV b i VI b: Agata Czechowska, Tomek Dychała, Maciek Jędras, Natalia Kozłowska, Natalia Łodej, Bartek Maj, Nikola Mizera, Julia Piątek, Kamil Sadłocha, Natalia Zaleś, Ewa Bąk, Miłosz Grzesik, Lena Hamera, Nikola Kędziora, Patrycja Duda, Amelia Kwiatek, Zuzanna Partyka, Jacek Pióro, Kornelia Podsiadło, Oliwia Podsiadło, Amelia Wiącek, Michalina Wywiał.

Następnie przyszła kolej na podsumowanie XXXII Tygodnia  Kultury Języka Polskiego, który celebrowaliśmy w naszej szkole 11 do 16 marca. W ramach obchodów święta poloniści i bibliotekarze zorganizowali konkursy. Dziś przyszła pora na ich podsumowanie. 

W każdej klasie przeprowadzony został konkurs krasomówczy, w ramach którego uczniowie zmierzyli się ze skrętaczami językowymi. Oto zwycięzcy: Lena Łebek, Natalia Łodej,  Norbert Pedrycz, Dorota Niedbała, Tatiana Czerwiec, Kornelia Podsiadło,  Anna Lech, Ola Krawętkowska, Paweł Langa, Lena Kawalec.

Quizy językowe wyłoniły znawców języka polskiego. Są to:

Tomek Dychała, Miłosz Kołodziejczyk, Jacek Pióro, Natalia Kędziora, Amelia Sadłowska.

W popularyzacji obchodów pomogły plakaty rozpowszechniające akcję.

Na uznanie zasługują prace:

Norberta Pedrycza, Julii Masternak, Kacpra Michalczyka, Karola Śliwińskiego, Maćka Jędrasa, Kamila Sadłochy.

Następnie dyrektor pan Zdzisław Zwoliński pogratulował uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”. Są to:

Bartek  Kozłowski, Lena Hamera, Oliwia Podsiadło.

Po podsumowaniach z języka polskiego przyszła kolej na matematykę. W naszej szkole od 14 do 25 marca obchodziliśmy Tydzień Matematyki. I tak:

Pogromcy Pi to: Lena Łebek, Oliwia Łata, Magdalena Ratajczyk.

Mistrzami w układaniu na czas kostki Rubika są:

Wiktor Pająk, Magdalena Ratajczyk, Tomasz Dychała.

Tytuł Mistrza Matematyki zdobyli: Paweł Langa, Michał Sobieraj, Gabriel Poniewierski. 

A Mistrzami Rachunków okazali się: Natalia Grochowina, Miłosz Kołodziejczyk,Julia Masternak,Julia Zielińska,Paweł Langa, Amelia Sadłowska, Julia Sadłowska.

Kolejne gratulacje odebrała pani Daria Kosztowniak i jej podopieczny - Michał Sobieraj, który został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki.

Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie – Wojciech Herbuś i Bogdan Serwata, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Słowa uznania trafiły do uczestników, zwycięzców konkursów szachowych.

Następnie przyszła kolej na wyróżnienie sukcesów sportowych.

W Siatkarskich Mistrzostwach  Szkół Podstawowych województwa świętokrzyskiego drużyna dziewczyn: Anastazja Korach, Anna Pióro, Maja Kargul, Julia Masternak, Bernadeta Serwata, Tatiana Czerwiec, Emilia Bera, Weronika Opala, Julia Zielińska, Nikola Skowrońska wywalczyła VI miejsce (na dwadzieścia drużyn).

Ćwierćfinał Pucharu Tymbarku wywalczyli: Jakub Majewski, Jan Barański, Błażej Tyrała, Artur Walczyk, Alan Jurasz, Kacper Łata, Konrad Janik, Bruno Łach, Antoni Pustuła.

Galeria: