Święto Naleśnika

Autor: Monika Durlej

28 lutego z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego i przy wsparciu Rady Rodziców w naszej szkole obchodziliśmy Święto Naleśnika. Dzień ten był jednocześnie prologiem akcji „Kropla niewielka – a sprawa wielka”. Założeniem akcji jest zebranie funduszy na zakup nasion roślin do założenia kwietnej łąki na terenie przy naszej szkole oraz zbiornika na wodę. 

Mamy spisały się na medal. Od rana, w sali AGD smażyły naleśniki, które na przerwach sprzedawały naszym uczniom. Dzieci stwierdziły, że takich naleśników nie jadły jeszcze nigdy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży słodkich przekąsek zostały przekazane na ręce dyrektora szkoły Pana Zdzisława Zwolińskiego. Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Łach za pomoc w zorganizowaniu akcji oraz mamom za zaangażowanie. W akcji brały udział Panie: Maria Juszczel, Elżbieta Stopaj, Anna Sitarska, Joanna Stopaj, Justyna Mazurkiewicz, Karolina Lech, Małgorzata Łach, Barbara Dziedzic, Anna Gardynik, Edyta Bera, Magdalena Góżdź, Justyna Górska-Jarek i Wioletta Kaczmarczyk. Dziękujemy.