Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Filialnej w Lechówku

Autor:  mgr Małgorzata Zielonka

Dnia 23 stycznia br. w Szkole Filialnej w Lechówku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Pan Paweł Marwicki, który  złożył serdeczne życzenia zaproszonym gościom z okazji ich  święta.

Dziadkowie licznie przybyli na uroczystość. Obejrzeli inscenizację przygotowaną według scenariusza Pani Moniki Durlej nauczycielki Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie.

Zasmuceni babcia z dziadkiem siedząc na ganku czekali z utęsknieniem na spotkanie ze swoimi wnukami. Przybywające postacie z bajek nie były w stanie poprawić im humoru. Uśmiech wrócił na twarze dziadków dopiero po pojawieniu się wnucząt.

Druga humorystyczną część przedstawienia ukazywała życie babci i dziadka od zabaw w piaskownicy aż po beztroskie życie na emeryturze.

W trakcie uroczystości burmistrz Miasta i Gminy Łagów wręczył dyplomy „Przyjaciela szkoły” dla Państwa Krystyny i Józefa Grysów oraz dla Pana Mariana Kozłowskiego.

Uroczystość zakończyła się obdarowaniem upominkami przygotowanymi przez wdzięczne wnuczęta i poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.