Ilona Rycąbel absolwentka Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie z wizytą w naszej szkole.

Autor: Grzegorz Bera

W dniu 12 grudnia 2019r. uczniowie klas ósmych odbyli spotkanie z Panią Iloną Rycąbel, która jest absolwentką naszej szkoły z 2009r. Spotkanie odbyło się w ramach programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Pani Ilona jest przykładem godnym do naśladowania dla naszych uczniów, gdyż po ukończeniu gimnazjum w Łagowie, liceum katolickiego w Kielcach,  studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej, kontynuuję studia doktoranckie na tej renomowanej uczelni i jednocześnie z powodzeniem zdała niezwykle trudne egzaminy na aplikanta o kierunku – radca prawny. Obecnie łączy naukę z praktyką i odbywa praktykę aplikancką w firmie PZU w Kielcach.

Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając pytania, które dotyczyły zarówno nauki na różnych poziomach szkół jak i pracy w charakterze radcy prawnego.

Pani Ilonie serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły, życząc dalszych sukcesów w karierze naukowej i zawodowej.

Myślę, że  to doskonały przykład dla naszej młodzieży jak wyznaczać sobie cele w życiu i do nich dążyć poprzez ciężką pracę.

Galeria zdjęć »