Górnicy z wizytą w Lechówku

Autor: mgr Małgorzata Zielonka

Dnia 5 grudnia 2019r. Szkołę Filialną w Lechówku swoją obecnością zaszczycili górnicy z Kopalni Winna w swoich galowych mundurach.

Pani Sylwia Wesołowska i pan Paweł Waga szczegółowo omówili elementy stroju górniczego. Opowiedzieli również na czym polega praca górnika. Zaprezentowali multimedialny pokaz rożnych kopalni na całym świecie. Przedstawili filmy pokazujące sprzęt i prace wykonywane w kopalni Winna.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze a goście bardzo ciekawie opowiadali o tej trudnej pracy.

Na koniec spotkania uczniowie podziękowali górnikom wręczyli kwiaty i złożyli życzenia z okazji ich święta.

Goście również przygotowali niespodziankę - obdarowali uczniów i przedszkolaków słodkościami.