Teatr Lalkowy Bajka w Lechówku

Autor: mgr Malgorzata Zielonka

W dniu 4 listopada 2019r. przedszkolaki i uczniowie Szkoły Filialnej w Lechówku gościli u siebie Teatr Lalkowy Bajka.

Z ogromnym zainteresowaniem dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt. „Gucio zaczarowany”.

Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Gucio przez swoje lenistwo został zaklęty w muchę. Jako mucha poznał i nauczył się wielu ciekawych rzeczy. Przede wszystkim dowiedział się, że każdy ma prawo do szczęścia…, ale mamy też obowiązki.

Po zakończonym spektaklu aktorzy przybliżyli dzieciom swój warsztat pracy. Dzieci miały możliwość obejrzenia bohaterów – kolorowych ręcznie wykonanych lalek.

Mam nadzieję, że ten edukacyjny spektakl, pozostanie na długo w pamięci dzieci, a jego przesłanie dotyczące obowiązków będzie miało odzwierciedlenie w ich życiu codziennym.

Dziękujemy Teatrowi Lalka Bajka za to radosne i pouczające spotkanie.