Pracowity listopad

Autor: mgr Monika Durlej

Listopad był bardzo pracowity dla MSU. Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie odwiedzili groby żołnierzy, którzy zginęli w obronie Łagowa. Zapaliliśmy znicze i wspólną modlitwą uczciliśmy ich pamięć. Jak co roku przygotowaliśmy akcję „Być Polakiem- to brzmi dumnie”.
W ramach akcji wychowawcy klas młodszych przypomnieli dzieciom symbole narodowe oraz hymn polski. Przygotowaliśmy także biało - czerwone kotyliony, które z dumą nosiliśmy w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

W ramach Dnia Życzliwości przygotowaliśmy kilkaset miłych słów, które dzieci mogły podarować innym w myśl hasła „Weź ze sobą dobre słowo i podziel się z drugą osobą”. 25 listopada zaprosiliśmy do klas pluszowych przyjaciół. Tego dnia zaroiło się w klasach od mniejszych i większych przytulanek. Mimo listopadowej pluchy tego dnia w naszej szkole było słonecznie i przytulnie.

28 listopada wspólnie obchodziliśmy szkolne andrzejki. Na pierwszej lekcji z wypiekami na twarzach odczytywaliśmy wróżby, a na kolejnych tańczyliśmy w rytm najpopularniejszych przebojów. Na zabawie pojawiły się wróżki, elfy, koty, księżniczki i inne, niezliczone stworki, bowiem świętowaliśmy wtedy „Dzień Postaci z Bajek”. Dzięki Radzie Rodziców wszystkie dzieci otrzymały słodycze.

W listopadzie zakończyliśmy też akcję „Pełna paka dla zwierzaka”. Dzięki dobrym serduszkom naszych dzieci ogromna świąteczna paka karmy odjechała do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rudniku.

Tak sumiennie pracowaliśmy w listopadzie. Co będzie w grudniu? Zobaczymy.