Konkurs Świetlicowy „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Autor: mgr Grażyna Słowińska

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Łagowie chętnie wzięli udział w Drugiej Edycji Konkursu - „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanego przez sieć Biedronki.

Dzieci codziennie czytały fragmenty przygód bohaterów książki przy opiekunie konkursu p.Grażynie Słowińskiej. W domu szkolne lektury dla członków rodziny. W nagrodę zbierały naklejki do dzienniczka postępów czytania.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów,wyrobienia nawyku samodzielnego,codziennego czytania.

Podczas Obchodów Dnia Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej, uczestnicy konkursu,chwalili się umiejętnością głośnego, wyraźnego czytania, dla innych zgromadzonych, Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków.

Dekorację wykonały z materiałów użytych wtórnie ,przedstawiając leśną polanę z Magicznym Drzewem Słodziaków.

Konkurs został przeprowadzony w świetlicy szkolnej od dnia 27.IX.2019r. do 15.XI.2019r. przez p. Grażynę Słowińską przy pomocy p. Adama Stępnia. Cieszył się wśród uczniów olbrzymim zainteresowaniem. Chętnie czytały nie tylko dzieci z klas młodszych ale i uczniowie klas starszych, w czasie przerw lekcyjnych i po skończonych lekcjach.