Autor: mgr Renata Bryk

8 listopada 2019r., uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie uczcili nadchodzące Święto Niepodległości. W galowych strojach i podniosłym nastroju obejrzeli spektakl - podróż do przeszłości, podczas której „Pociąg do Wolności” zatrzymywał się na przystankach - momentach przełomowych dla polskiego narodu.

Od Stacji Niewola, przez Stację Powstania Narodowe i I Wojnę Światową pociąg dotarł do Stacji WOLNOŚĆ, pod którą zapalono znicz pamięci i odśpiewano pełną wersję hymnu narodowego.

W programie wystąpili uczniowie klasy VIa: Agata i Katarzyna Gaździk, Wiktoria Duda, Radosław Bera, Jakub Serwata, Bartłomiej Biesiada, Paweł Duda, Julia Kapral, Nikola Łach,  Agata Łodej, Aleksandra Sadłocha, Maja Kawalec VIIa: Szymon Herbuś, Jakub Lasek, Paulina Cebula, Martyna Kotwa, Wiktoria Szyk Ia: Mikołaj Żebrowski, Ib: Patryk Boczarski.
Wielu wzruszeń dostarczył solowy występ Zuzi Bery, Julii Błosińskiej, Nikoli Kasprzyk, Weroniki Kotwy i Jakuba Serwaty.

11 listopada w południe, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości młodzież jeszcze raz wystąpiła, tym razem dla zgromadzonych podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym w Łagowie.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego przygotowali: Renata Bryk i Grzegorz Bera, oprawę muzyczną Wiesław Nawrocki zaś dekoracje Beata Kuca.