Apel szkolny


Autor: mgr Elwira Wrona

30 października 2019r. odbył się apel dla uczniów klas IV – VIII.

W pierwszej kolejności wręczone zostały certyfikaty dla stypendystów XV edycji Funduszu Stypendialnego Sakiewka Zbója Madeja.

W tym roku są nimi:
 • Zuzanna Bera,
 • Elżbieta Wójcik,
 • Martyna Kotwa,
 • Aleksandra Zemsta,
 • Wiktoria Czekaj,
 • Wiktoria Szyk,
 • Maciej Jakubczyk,
 • Szymon Herbuś.

W dalszej kolejności, oprócz spraw bieżących dotyczących porządku, bezpieczeństwa w szkole i poza nią, Dyrektor – pan Zdzisław Zwoliński udzielił pochwał dla uczniów, którzy w ciągu dwóch miesięcy nauki wpisali się chlubnie w historię naszej szkoły, godnie reprezentowali jej imię na konkursach, zawodach.

Pierwsza pochwała trafiła do uczniów wchodzących w skład pocztu sztandarowego:
 • Agaty Bery,
 • Magdaleny Czekaj,
 • Kacpra Langii,
 • Wiktorii Pióro,
 • Kingi Borek,
 • Filipa Kotwy.

Następnie Dyrektor udzielił pochwały uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Są nimi:
 • Jessica Sławska,
 • Martyna Kotwa,
 • Klaudia Biesiada,
 • Elżbieta Wójcik,
 • Maja Wojciechowska,
 • Kacper Langa.

Pochwałę w tej dziedzinie otrzymała jeszcze dwójka uczniów: Wiktoria Czekaj i Jan Gadowski (kl. IVa), którym zabrakło po jednym punkcie do etapu wojewódzkiego w/w konkursu.

Kolejna pochwała trafiła do laureatów konkursu i XI Rajdu Edukacyjnego Puszcza Jodłowa organizowanego przez Świętokrzyski Park  Narodowy:
 • Aleksandry Łaty,
 • Kingi Dąbrowskiej,
 • Antoniego Ambrozińskiego,
 • Kacpra Formy.

Pani Jolanta Świt wręczyła nagrody dla laureatów konkursu organizowanego z okazji Światowych Dni Turystyki przez Polskie Towarzystwo Turystyczne, którego celem było napisanie wiersza lub hasła reklamowego zachęcającego do odwiedzenia swojego regionu. Są nimi:
 • Aleksandra Łata,
 • Agata Bera,
 • Roksana Kołbuc.

Wyróżnienie Dyrektora otrzymali finaliści Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym turnieju badmintona klasy IV – VI:
 • Chłopcy miejsce II – Jan Gadowski (kl. VIIb), Piotr Włodarczyk, Radosław Bera
 • Dziewczęta miejsce V – Nikola Łach, Julia Blosińska.

W finale powiatowym Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rocznik 2008 (klasy IV- VI) wśród 20 zespołów Łagów zajął II miejsce. Zawodnicy, którzy wywalczyli to zaszczytne miejsce otrzymali pochwałę Dyrektora:
 • Bartosz Kot,
 • Dawid Majecki,
 • Radosław Oszuściński,
 • Radosław Bera,
 • Kuba Kotwa,
 • Bartosz Bąk,
 • Dawid Kargul,
 • Patryk Maluszczak,
 • Adrian Włodarczyk,
 • Ksawery Pustuła.

Pani Bernardyna Czekaj wręczyła nagrody  laureatom konkursu Znam alfabet adresowanego
dla uczniów klas II – IV:
 • Magdalenie Ratajczak,
 • Kacprowi Dychale,
 • Michałowi Sobierajowi,
 • Pawłowi Landze.

Dyrektor – pan Zdzisław Zwoliński poinformował, że od 5 listopada będzie można pobrać wniosek o wydanie mLegitymacji. Nasza placówka będzie jedną z 12 szkół w powiecie kieleckim, w której uczniowie będą mogli otrzymać taki dokument. Następnie wręczył pierwszą mLegitymację w naszej szkole uczniowi klasy VIIIb  Filipowi Moniewskiemu.

Na zakończenie apelu Dyrektor przekazał, że trzy panie: Małgorzata Walkowicz, Małgorzata Gadowska, Sylwia Woźniak otrzymały nominacje do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie świętokrzyskim w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców. Niewątpliwie jest dowodem wielkiego uznania i sympatii.

Galeria zdjęć »