Apel szkolny

Autor: mgr Elwira Wrona

30 października 2019r. odbył się apel dla uczniów klas IV – VIII.

W pierwszej kolejności wręczone zostały certyfikaty dla stypendystów XV edycji Funduszu Stypendialnego Sakiewka Zbója Madeja.

W tym roku są nimi:
  • Zuzanna Bera,
  • Elżbieta Wójcik,
  • Martyna Kotwa,
  • Aleksandra Zemsta,
  • Wiktoria Czekaj,
  • Wiktoria Szyk,
  • Maciej Jakubczyk,
  • Szymon Herbuś.

W dalszej kolejności, oprócz spraw bieżących dotyczących porządku, bezpieczeństwa w szkole i poza nią, Dyrektor – pan Zdzisław Zwoliński udzielił pochwał dla uczniów, którzy w ciągu dwóch miesięcy nauki wpisali się chlubnie w historię naszej szkoły, godnie reprezentowali jej imię na konkursach, zawodach.

Pierwsza pochwała trafiła do uczniów wchodzących w skład pocztu sztandarowego:
  • Agaty Bery,
  • Magdaleny Czekaj,
  • Kacpra Langii,
  • Wiktorii Pióro,
  • Kingi Borek,
  • Filipa Kotwy.

Następnie Dyrektor udzielił pochwały uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Są nimi:
  • Jessica Sławska,
  • Martyna Kotwa,
  • Klaudia Biesiada,
  • Elżbieta Wójcik,
  • Maja Wojciechowska,
  • Kacper Langa.

Pochwałę w tej dziedzinie otrzymała jeszcze dwójka uczniów: Wiktoria Czekaj i Jan Gadowski (kl. IVa), którym zabrakło po jednym punkcie do etapu wojewódzkiego w/w konkursu.

Kolejna pochwała trafiła do laureatów konkursu i XI Rajdu Edukacyjnego Puszcza Jodłowa organizowanego przez Świętokrzyski Park  Narodowy:
  • Aleksandry Łaty,
  • Kingi Dąbrowskiej,
  • Antoniego Ambrozińskiego,
  • Kacpra Formy.

Pani Jolanta Świt wręczyła nagrody dla laureatów konkursu organizowanego z okazji Światowych Dni Turystyki przez Polskie Towarzystwo Turystyczne, którego celem było napisanie wiersza lub hasła reklamowego zachęcającego do odwiedzenia swojego regionu. Są nimi:
  • Aleksandra Łata,
  • Agata Bera,
  • Roksana Kołbuc.

Wyróżnienie Dyrektora otrzymali finaliści Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym turnieju badmintona klasy IV – VI:
  • Chłopcy miejsce II – Jan Gadowski (kl. VIIb), Piotr Włodarczyk, Radosław Bera
  • Dziewczęta miejsce V – Nikola Łach, Julia Blosińska.

W finale powiatowym Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rocznik 2008 (klasy IV- VI) wśród 20 zespołów Łagów zajął II miejsce. Zawodnicy, którzy wywalczyli to zaszczytne miejsce otrzymali pochwałę Dyrektora:
  • Bartosz Kot,
  • Dawid Majecki,
  • Radosław Oszuściński,
  • Radosław Bera,
  • Kuba Kotwa,
  • Bartosz Bąk,
  • Dawid Kargul,
  • Patryk Maluszczak,
  • Adrian Włodarczyk,
  • Ksawery Pustuła.

Pani Bernardyna Czekaj wręczyła nagrody  laureatom konkursu Znam alfabet adresowanego
dla uczniów klas II – IV:
  • Magdalenie Ratajczak,
  • Kacprowi Dychale,
  • Michałowi Sobierajowi,
  • Pawłowi Landze.

Dyrektor – pan Zdzisław Zwoliński poinformował, że od 5 listopada będzie można pobrać wniosek o wydanie mLegitymacji. Nasza placówka będzie jedną z 12 szkół w powiecie kieleckim, w której uczniowie będą mogli otrzymać taki dokument. Następnie wręczył pierwszą mLegitymację w naszej szkole uczniowi klasy VIIIb  Filipowi Moniewskiemu.

Na zakończenie apelu Dyrektor przekazał, że trzy panie: Małgorzata Walkowicz, Małgorzata Gadowska, Sylwia Woźniak otrzymały nominacje do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie świętokrzyskim w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców. Niewątpliwie jest dowodem wielkiego uznania i sympatii.