Kochane Pierwszaki

Autor: mgr Małgorzta Gadowska

W piątek, 13 września 2019r., uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Łagowie uczestniczyli w XII już edycji akcji „Kochane Pierwszaki”,  organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

W tym roku spotkanie odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. Rozpoczęło się od poświęcenia dzieciom plecaków i przyborów szkolnych przez biskupa diecezji kieleckiej Mariana Florczyka. Później dzieci wzięły udział we wspaniałej zabawie. Wspólnie śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez policję, straż pożarną i wojsko. W doskonałych humorach, chociaż trochę zmęczeni po wielu atrakcjach, pierwszaki wracały do naszej szkoły, a pamiątką po wyjeździe został odblask przy plecaku, który będzie przypominał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.